Dane adresowe:

Miejski Ośrodek Pomocy
Społecznej w Czeladzi

ul. 17 Lipca 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265-14-42

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

25 MAR 2020

UWAGA !!! MIESZKAŃCU BĄDŹ CZUJNY, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

Sytuację zagrożenia koronawirusem próbują wykorzystywać oszuści. Apelujemy o zachowanie ostrożności!
Szczególnie narażone na działania oszustów i złodziei są osoby starsze i samotne.
Przestrzegamy przed osobami, które podając się za pracowników jednostek miejskich albo wolontariuszy współpracujących z miastem, pracowników sanepidu próbują wejść do mieszkań.

Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że pracownicy nie odwiedzają prywatnych mieszkań w celu ich dezynfekcji. Jeżeli ktoś przyjdzie do naszego mieszkania i poda się za pracownika sanepidu, który chce zdezynfekować mieszkanie, pod żadnym pozorem nie można mu wierzyć. Może to być próba oszustwa.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, którzy mogą mieć kontakt osobisty z mieszkańcami powinni się wylegitymować legitymacją służbową. Nie są oni ubrani w uniformy ani strój roboczy. Nie odwiedzają oni prywatnych mieszkań w celu ich dezynfekcji.

Ostrzegamy przed fałszywymi informacjami dotyczącymi epidemii koronawirusa (COVID-19) nakłaniającymi klientów banków do dokonywania transakcji finansowych związanymi np. potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19, czy przejęciem przez NBP środków klientów zdeponowanych  w bankach jako tzw. rezerw krajowych NBP.
W przesyłanych wiadomościach zawarte są linki prowadzące do stron przestępców, których jedynym zadaniem jest wyłudzanie loginów i haseł do bankowości internetowej, a także kodów autoryzacyjnych dających możliwość zatwierdzenia przelewów na rachunek przestępców.

Aby ochronić się przed działalnością oszustów internetowych, którzy chcą wyłudzić nasze dane bądź pieniądze, pamiętajmy o maksymalnej ostrożności przy dokonywaniu transakcji w sklepach internetowych bądź na portalach aukcyjnych. Zawsze sprawdzajmy wiarygodność sklepu. Pamiętajmy też, by nigdy nie otwierać podejrzanych linków lub załączników.

Policja apeluje, by czerpać informacje z wiarygodnych i sprawdzonych źródeł.

Aktualne informacje na temat koronawirusa publikowane są na oficjalnych stronach Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dokładnie sprawdzajmy źródło informacji, zanim podejmiemy działania na jej podstawie lub ją powielimy. "Nie działajmy pod presją czasu - bądźmy wyczuleni na wszelkie wiadomości, które skłaniają do działania natychmiast". Dokładnie sprawdzajmy adresy i wygląd strony, na której podajemy dane logowania, osobowe czy karty płatniczej.

Pamiętajmy! Nie kupujmy cudownych preparatów, nie wpuszczajmy osób obcych do domów, nie podpisujmy dokumentów bez czytania, bądźmy bardzo roztropni w tym trudnym czasie.

Jeśli jednak zachowanie innych osób, którego my bezpośrednio doświadczamy, wzbudzi nasz niepokój – niezwłocznie zgłośmy to do odpowiednich służb.

Komisariat Policji w Czeladzi tel. 32 269 85 10 lub numer alarmowy 112.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację:Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi
  • Pierwsza publikacja:Aneta Jóźwin-Rybska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi2016-02-29 11:00:52
  • Aktualizacja publikacji:Ledwoń Dominik2016-02-29 11:01:17
  • Wytworzenie publikacji:Aneta Jóźwin-Rybska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi2016-02-29 11:00:52
  • Zatwierdzenie informacji:Aneta Jóźwin-Rybska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi2016-02-29 11:00:52
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl